Obsługa klienta tel. 52 373 25 31           Serwis tel. 502 375 669
Funkcje Ozonomatic

Czym jest Ozonomatic Jolly Med?

Ozonomatic to przenośnie urządzenie do kąpieli perełkowo-ozonowej. Ozonomatic Jolly MED jest produkowany we Włoszech i tam został wprowadzony do obrotu jako produkt medyczny. W Polsce został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, jako urządzenie w klasie medycznej IIa do stosowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych w klinikach, szpitalach, sanatoriach. Można go używać zarówno w celach leczniczych, rehabilitacyjnych, profilaktycznych, a także kosmetycznych i relaksacyjnych w dowolnej wannie również w warunkach domowych. OZONOMATIC został wykonany na podstawie bogatych doświadczeń włoskich instytutów wodolecznictwa i "technologii komfortu" zgodnie z najostrzejszymi europejskimi i polskimi normami. Gwarantuje wysoką jakość, bezpieczeństwo i niezawodność działania. Standardy użytkowania Ozonomatic Jolly MED zostały opracowane w Centrum Leczenia Terapią Tlenowo-Ozonową przez prof. Marianno Franzini, Prezesa Włoskiego Towarzystwa Terapii Ozonowo-Tlenowej. Urządzenie składa się z agregatu czyli generatora ozonu podającego mieszaninę ozonowo-powietrzną oraz wkładanego do wanny aplikatora powietrza. Istnieje możliwość wyboru czasu i intensywności zabiegu. Ergonomiczny aplikator do masażu wodnego wykonany jest z kilkudziesięciu ruchomych segmentów pozwalających na wygodne i bezpieczne korzystanie z kąpieli w wannie o dowolnym kształcie. Posiada kilkaset mikrodysz uwalniających zgodnie z wybranym programem masażu, miliony bąbelków powietrza z ozonem. Ozonomatic jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że każdy użytkownik z łatwością wybierze odpowiedni dla siebie program masażu. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że w zależności od gęstości tkanki tłuszczowej, muskulatury, indywidualnej wrażliwości skóry na bodźce zewnętrzne ta sama intensywność masażu wywoła różne efekty u różnych użytkowników. Typowe reakcje na siłę masażu przedstawiamy poniżej: masaż delikatny - reguluje przepływ pierwotnego tlenu przez skórę, rozszerza naczynia włosowate, "masuje żyły", hamuje powstawanie żylaków i łamliwość włośniczek, eliminuje uczucie ciężkości, polepsza krążenie krwi, rekomenduje się stosowanie go w celach kosmetycznych, masaż średni - stymuluje naczynia limfatyczne, co poprawia równowagę elektrolitów w organizmie, wspomaga zwalczanie cellulitu, łagodzi zmarszczki, rozstępy, uelastycznia i wygładza skórę. Poprawia odżywianie i metabolizm tkanek, otwiera pory, usuwa toksyny, zapobiega powstawaniu poduszeczek tłuszczowych, masaż mocny - ma działanie pokrzepiające, wyzwala większą ruchliwość w stawach, powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, może stanowić rozgrzewkę przed intensywnymi ćwiczeniami lub pracą. Po ciężkim wysiłku wywołuje przyjemne uczucie świeżości oraz relaksu fizycznego i psychicznego.

Specjaliści opracowali 8 programów wykorzystując różne kombinacje intensywności przepływu powietrza:
P1 - Masaż pobudzający
P2 - Masaż relaksujący
P3 - Masaż uaktywniający krążenie
P4 - Masaż sportowy
P5 – Program poranny
P6 – Program nocny
P7 – Program antycellulitowy
P8 – Program do oczyszczania urządzeniaP1 - Masaż pobudzający

pobudza krążenie krwi. Stymuluje przepływ tlenu przez skórę. Zalecany w godzinach porannych (chłodniejsza woda) lub po ciężkim dniu pracy jeśli chcemy być aktywni przez najbliższe kilka godzin (spotkanie towarzyskie, dodatkowa praca).

P2 - Masaż relaksujący

stymuluje naczynia limfatyczne, co poprawia równowagę elektrolitów w organizmie. Doskonały po ciężkim dniu, przed snem, lub w sytuacjach dużego stresu dla uspokojenia i wyciszenia (cieplejsza woda).

P3 - Masaż uaktywniający

krążenie poprawia metabolizm tkanek. Zalecany wspomagająco przy kuracjach odchudzających.

P4 - Masaż sportowy

działa pokrzepiająco - eliminuje uczucie ciężkości, wyzwala większą ruchliwość w stawach, stanowiąc rozgrzewkę przed intensywnymi ćwiczeniami lub pracą. Pomaga uniknąć ewentualnej kontuzji stawów lub nadwyrężenia mięśni. Zalecany sportowcom przed treningiem oraz osobom prowadzącym mało aktywny tryb życia przed planowanym wysiłkiem (cięższe prace na działce, generalne porządki, remonty itp).

P5 – Program poranny

doskonale orzeźwia organizm po nocy. Intensywność masażu jest stopniowo wzmacniana by pobudzić wszystkie mięśnie i organizm do działania. Zaleca się stosowanie tego masażu przed intensywnym dniem.

P6 – Program nocny

uspokajający program w trakcie którego ozon uwalniany jest w dwóch dawkach po 5 minut. Program wieczorny pomaga zredukować napięcie związane ze stresem, rozluźnia mięśnie i przygotowuje organizm do snu.

P7 – Program antycellulitowy

bardzo intensywny, 30 minutowy masaż. Pomaga w walce z „pomarańczową skórką" zalecany także przy terapii odchudzającej. Przyspiesza metabolizm i rozbija komórki tłuszczowe.

P8 – Program do oczyszczania urządzenia

w zależności od częstotliwości użytkowania zaleca się uruchamiać ten program przynajmniej raz w miesiącu. Aplikator powietrza należy przycisnąć do wanny, zalać wodą do poziomu ok. 30 cm, dodać odpowiednią ilość wybielacza chemicznego atestowanego przez Państwowy Zakład Higieny (np. ACE lub CLOROX), moczyć przez około 2 godziny. A następnie uruchomić program czyszczący.

Program do odkażania pomieszczeń i powietrza

Ozonomatic Jolly MED. to jedyne urządzenie na świecie w swojej klasie produktowej, które posiada program do odkażania i odświeżania pomieszczenia. Ozon znany jest ze swoich właściwości aseptycznych, dlatego przy użyciu urządzenia  Ozonomatic Jolly MED. możliwa jest dezynfekcja pomieszczeń np. po odbytej chorobie. Dzięki urządzeniu Ozonomatic możliwe jest także odświeżenie pomieszczenia np. z dymu tytoniowego.

Program do pielęgnacji włosów

Ten specjalny program o maksymalnej długości trwania do 20 minut (pierwsze 5 minut z ozonem) pozwala, dzięki odpowiedniej końcówce na pielęgnację włosów i skóry głowy. Zaleca się wykonywanie łagodnego masażu podczas trwania programu.

Program do masażu stóp

Hydromasaż stóp jest jednym z najbardziej lubianych i często stosowanych zabiegów wodolecznictwa. Wpływa doskonale na pobudzenie receptorów stóp i Wspomaga leczenie między innymi takich chorób jak :
1. Grzybicy (zalecane stosowanie ozonu, olejku z drzewa herbacianego)
2. Nadpotliwości stóp (najlepsze efekty daje dodawanie olejków: lawendowego, cyprysowego, drzewa herbacianego, paczulowego)
3. Stanów zapalnych stóp (z dodatkiem olejków lawendowego, geraniowego, bergamotowego).
4. Przeciążeniowych bólów stóp (zaleca się kąpiele z dodatkiem olejków z mięty pieprzowej, rozmarynu, nieśmiertelnika, geranium; w przypadku otarć, podrażnień skóry można dodać olejku tymiankowego z dodatkiem sody stołowej.
5. Zjawiska zimnych stóp.
6. Rehabilitacyjne, po urazach kończyn (zwichnięcia, złamania, stłuczenia itp.)
7. Ponadto, masaż stóp i łydek poprawia przepływy w kończynach, co zmniejsza dolegliwości związane z ich puchnięciem, a także ma ogromne znaczenie wspomagające dla osób cierpiących na cukrzycę.

Program modułu barwnego do chromoterapii

Chromoterapia to inaczej leczenie kolorem. Przez wieki używano wiedzę o kolorach, do przywracania harmonii i poprawy nastroju człowieka. Przy włączonym module barwnym, wybieramy kolor , stosujemy kolory na przemian według wyboru. Gdy wybierzemy wariant kolorów Istnieje możliwość programowania i dopasowania intensywności masażu do indywidualnych potrzeb jak również przeprowadzania masaży miejscowych.

Zalecenia i przeciwwskazania

Wskazania do stosowania Ozonomatic Jolly MED
Ustalono wskazania do stosowania kąpieli perełkowej i ozonoterapii za pomocą urządzenia OZONOMATIC w następujących przypadkach:
 • Atopowe Zapalenie Skóry
 • Bezsenność
 • Choroby narządów ruchu
 • Infekcyjne choroby układu oddechowego
 • Mikro i makrożylakowatość
 • Mózgowe porażenie dziecięce
 • Nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze
 • Nadpotliwość stóp
 • Niedowład w przebiegu przepukliny oponowo-rdzeniowej
 • Odleżyny, owrzodzenia troficzne z infekującymi wykwitami skóry
 • Przepuklina oponowo-rdzeniowa
 • Przewlekłe choroby kobiece i stany depresyjne właściwe dla klimakterium, nieregularne i bolesne menstruacje
 • Przewlekłe choroby skórne (stany zapalne, niektóre egzemy, łuszczyca, grzybica)
 • Przygasająca potencja seksualna (kąpiel z aromaterapią)
 • Przewlekłe schorzenia narządu ruchu: choroby reumatyczno-zwyrodnieniowe
 • Rehabilitacja po urazach
 • Stany zwyrodnieniowe naczyń obwodowych (zaburzenia krążenia obwodowego tętniczego)
 • Stwardnienie rozsiane (osłonki mielinowe kręgosłupa są zaatakowane)
 • Świąd
 • Tarczyca z wyjątkiem nadczynności
 • W medycynie kosmetycznej - zwalczanie i zapobieganie cellulitowi, rozstępy, obrzęki pooperacyjne, niekorzystne zjawiska estetyczne pojawiające się przy przekwitaniu, ciąży, po porodzie lub intensywnych terapiach odchudzających.
 • Wszelkiego rodzaju nerwice (np. nadpobudliwość)
 • Wzdęcia
 • Wzmożone lub patologicznie obniżone napięcie mięśniowe
 • Zaburzenia perystaltyki jelit
 • Zaburzenia przemiany białkowo-tłuszczowej (otyłość)
 • Zespół Ehlersa-Danlossa
Ponadto kąpiel perełkowa ma silne działanie relaksujące, antydepresyjne, niwelujące negatywne skutki funkcjonowania pod wpływem dużego stresu (hiperłącze Relaks i Wygoda).
Zalecana ostrożność
O możliwości stosowania i parametrach kąpieli (czas, intensywność, temperatura i pozycja) w poniżej wymienionych przypadkach powinien zadecydować lekarz:
 • Nowotwory w fazie przerzutów
 • Gruźlica w fazie aktywnej
 • Posocznica
 • Zakrzepica (stan zapalny)
 • Ciąża (I i III trymestr dla masażu całego ciała w wannie)
 • Epilepsja
 • Zaburzenia krwawienia
 • Inne choroby o ostrym przebiegu
Organizm człowieka dobrze reaguje na kąpiele perełkowe. Nie ma przeciwwskazań do stosowania ich w warunkach domowych w celach profilaktyczno-leczniczych i relaksacyjnych.

Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa jest jednym ze znanych zabiegów balneologicznych, polegającym na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Już starożytni Rzymianie doceniali zbawienne działanie kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia, stosując ją jako środek uzdrawiający. Natomiast kojący wpływ wody wprawionej w ruch wykorzystywany jest w medycynie w sposób świadomy i celowy od ponad 200 lat. Dawniej w wielu polskich sanatoriach zabieg ten wykonywano przy wykorzystaniu butli ze sprężonym powietrzem, które wydostawało się do wody systemem miedzianych rurek z otworkami. W krajach zachodnich od ponad 40 lat stosowane są wygodne urządzenia składające się z agregatu, połączonego z ergonomicznym aplikatorem powietrza wkładanym do wanny. Nowoczesna technologia, wysokiej jakości bezpieczne tworzywa, prostota obsługi pozwoliły na spopularyzowanie tej skutecznej i przyjemnej metody leczenia, rehabilitacji i profilaktyki i stosowanie jej również w warunkach domowych.

Chromoterapia

Chromoterapia to inaczej leczenie kolorem. Od tysięcy lat znany jest fakt, że barwy mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i życie. Chromoterapię znano i z powodzeniem praktykowano w starożytności. Popularna była zarówno w Chinach, Indiach jak i Egipcie. Przez wieki używano wiedzy o kolorach do przywracania harmonii i poprawy nastroju człowieka. Zatrzymanie na dowolnie wybranej barwie ("stopklatka barwy"). Aby uzyskać efekt płynnego przechodzenia jednego koloru w drugi należy aktywować program chromoterapii A (automatyczny zwany "tęcza"). Aby wybrać swój ulubiony kolor w trakcie cyklu zmieniania się barw wystarczy dotknąć przycisku "prawa strzałka". Wybrany kolor pozostanie tak długo, aż nie naciśniemy tego przycisku ponownie. Funkcję tę nazywamy "Stopklatką barwy".

Kąpiel z dodatkiem ozonu

Ozon jest aktywną formą tlenu, ma bardzo silne właściwości bakterio-, wiruso-, i grzybobójcze (300 razy silniejszy od chloru), dlatego od lat sześćdziesiątych w wielu krajach stosowany jest do uzdatniania wody pitnej, dezynfekcji klimatyzacji czy wody w basenach. Natomiast w medycynie wykorzystuje się zarówno działanie dezynfekujące ozonu (zabija drobnoustroje odporne na antybiotyki) jak i wpływ na metabolizm komórkowy (doskonale natlenia tkanki, usprawnia metabolizm komórkowy). Na zachodzie ozon stosowany jest jako zamiennik kortyzolu w leczeniu dyskopatii. Ozonoterapia jest uznana za metodę efektywną i bezpieczną, powszechnie stosowaną w lecznictwie uzdrowiskowym.

Funkcja odkażania i odświeżania powietrza

Ozonomatic odkaża powietrze! Ozonomatic Jolly MED. to jedyne urządzenie na świecie w swojej klasie produktowej, które posiada program do odkażania i odświeżania pomieszczenia. Ozon znany jest ze swoich właściwości aseptycznych, dlatego przy użyciu urządzenia Ozonomatic Jolly MED. możliwa jest dezynfekcja pomieszczeń np. po odbytej chorobie. Podczas wykonywania programu odkażane pomieszczenie musi być zamknięte i nie mogą znajdować się w nim ludzie ani zwierzęta. Urządzenie samo poinformuje o możliwości wejścia do pomieszczenia wyłączeniem sygnału dźwiękowego i świetlnego. Dzięki urządzeniu Ozonomatic możliwe jest także odświeżenie pomieszczenia np. z dymu tytoniowego.

Kosmetyka i spa

Lśniąca, gładka napięta i nawilżona skóra to oznaka znakomitej kondycji naszego organizmu. To obiekt pożądania każdej kobiety. Wydajemy krocie na kosmetyki i zabiegi, które mają za zadania dostarczyć naszej skórze substancji odżywczych i nawilżających. W kąpieli perełkowej na nasze ciało oddziałują malutkie bąbelki powietrza, które delikatnie masując, pobudzają krążenie krwi, rozluźniają mięśnie oraz usuwają zmęczenie i ból. OZONOMATIC dba o nasz organizm od wewnątrz i od zewnątrz. Oczyszcza z toksyn, reguluje gospodarkę hormonalną, usprawnia produkcję kolagenu, zwiększa napięcie i jędrność skóry, wpływa korzystnie na funkcje wydzielnicze organów, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Pęcherzyki naozonowanego powietrza w czasie masażu delikatnie złuszczają martwy naskórek, koją i goją podrażnienia, niosąc odpoczynek. Każdy zabieg ujmuje lat i spowalnia procesy starzenia.

OZONOMATIC to pełna wygoda i relaks we własnej wannie.

Około 20 minut kąpieli pozwoli odzyskać energię każdemu po ciężkim dniu. Ukoi bolące plecy, rozluźni spięte wysiłkiem mięśnie. Przyspieszy leczenie zapalenia „korzonków”. I to w pełnym komforcie własnej łazienki, w najdogodniejszym dla nas momencie. Wystarczy trochę ciepłej wody, odrobina ulubionego olejku do masażu oraz Ozonomatic i bez potrzeby wychodzenia z domu możemy zadbać zarówno o nasze ciało jak i psychikę. Ogromną bolączką współczesnych czasów jest wszechobecny stres. Wiele chorób określanych jako cywilizacyjne ma swoje źródło w ciągłym napięciu w jakim większość z nas funkcjonuje. Czas poświęcony na kąpiel w Ozonomatic to najlepsza inwestycja dla naszego zdrowia i samopoczucia. Po zabiegu odzyskujemy kondycję oraz pełnie energii nawet po bardzo ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami i wyzwaniami. Ozonomatic pozwala nam czerpać z życia więcej radości i zadowolenia, regenerując nasze nadszarpnięte codziennością siły. I to wszystko we własnej wannie, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Zakup urządzenia Ozonomatic Jolly MED, jako urządzenia rehabilitacyjnego może być refundowany ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Staranie o uzyskanie wyżej wspomnianej refundacji musi być poprzedzone czynnościami zgodnymi z obowiązującą w danej gminie procedurą. Dokładniejszych informacji na temat refundacji zakupu urządzeń rehabilitacyjnych należy szukać pod tym adresem:http://www.pfron.org.pl